Wnętrza salonu z otwartą kuchnią w małym apartamencie 01 białe lakierowane fronty, wnęka kuchenna, zabudowana lodówka

Wnętrza salonu z otwartą kuchnią w małym apartamencie 02 barek fornirowany wenge, okap faber Mirror

Wnętrza salonu z otwartą kuchnią w małym apartamencie 03 przeźroczyste szkło na ścianie kuchennej nad blatem, wnęka wyłożona fornirem

Wnętrza salonu z otwartą kuchnią w małym apartamencie 04 lakierowany panel na ścianie pod telewizor, przesuwne panele okienne

Wnętrza salonu z otwartą kuchnią w małym apartamencie

Tym razem przedstawiam państwu przykład niewielkiego wnętrza zlokalizowanego w Katowicach. Aranżacja miała być prosta. Podczas inwentaryzacji zastałem ładny układ okien, widne pomieszczenie z drzwiami balkonowymi na taras i bardzo niewygodnym do ukrycia kominem.
Aranżację rozpocząłem od kuchni, a pierwsze zadanie polegało na znalezieniu pomysłu na spójną całość i ukrycie komina. W tym celu – górą – postanowiłem przedłużyć płaszczyznę komina aby stworzyć iluzję wnęki. Pomysł na motyw przewodni łączy natomiast  tzw. „barek” z wykończeniem nowo powstałej wnęki. Elementy te zrobione zostały z takich samych pogrubianych desek fornirowanych zamykających się we wzajemnie nawiązującej formie litery „L”. Barek dodatkowo dyskretnie zasłania płytę kuchenną i oddziela kuchnię od reszty pokoju.
Dobry układ pomieszczenia pozwolił na ustawienie stołu blisko kuchni co również dobrze służy wypełnieniu tej części pokoju.
Szukając konceptu na cześć wypoczynkową wpadłem na pomysł aby wykorzystać duże okna. Sięgające od podłogi do sufitu witryny zasłoniliśmy przesuwnymi panelami do których nawiązałem kolejnym panelem z wiszącym telewizorem. Zabieg ten przedłużył wizualnie linię okien i stworzył oryginalne tło dla sekcji RTV.

We wnętrzu zastosowano m.in.
– białe lakierowane fronty z uchwytami frezowanymi na krawędziach
– naturalny fornir wenge
– przeźroczyste szkło hartowane na ścianie
– sztukaterię
– przesuwane panele okienne
– okap Faber Mirror

Tags